2024. október
h K s c p s v
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

„Jelenségek” a valóság tükrében

„Jelenségek” a valóság tükrében

Manapság egyre többet szembesülhetünk a felszínesség, valóság vagy hamisság, egyszerűen szólva, „nem az, aminek látszik” tényével. Társadalmilag a megtévesztés korát éljük, remélem pár olvasóm legalább sejti mit is értek ez alatt. Jóformán már azt sem tudhatjuk, hogy amit az interneten látunk, olvasunk, az valóság, megtévesztés vagy az MI műve. Lassan abban sem lehetünk majd biztosak, hogy amit a két szemünkkel látunk, tapasztalunk az „valóság”-e. Ez túlmutat azon, hogy mindenki a saját szűrőjén látja a világot. A valóság az egyén szintjén, amit annak tart, de vigyázzunk vele, mit hiszünk a valóságunknak… Nagyon fontos, hogy az elkövetkező időszakban „BELEFE” menjünk, a lelkünkbe, és mindent vessünk alá a SZÍV szűrőjének. Csak a józan paraszti eszünkre és megérzéseinkre támaszkodhatunk majd.

Sokszor, amit jónak látunk, ítélünk meg, az végső soron nem mindig az. A kulcsszó mindig a SZÁNDÉK. Hogy mit is értek ezalatt? Nagyon nem mindegy, hogy a segítőkészségnek, kedvességnek, mosolynak és a szavaknak, amik felénk irányulnak, mi a szándékuk. Tiszta a szándék, esetleg valami más motiváció rejtőzik mögöttük? Csak néhány egyszerű példával élve, nem mindegy, hogy a segítőkészség mögött tényleg a másokon segíteni akarás ténye áll, vagy más okok, mint például cserébe ő is vár valamit, vagy így próbál a másik ember szemében szerethető lenni, illetve egyszerűen nincsenek kijelölt határai az önbizalom és önszeretet hiánya miatt. A kedvesség és mosoly mindenkinek jól esik ebben a világban, de vajon szívből jövő? Esetleg csak a megítélés miatt játszott szerep? Tényleg adni akar az ember feltétel nélkül a másiknak, vagy csak jobb színben akarja magát feltüntetni? Néhányunkban már kialakult egy zsigeri radar az igazságra és tisztaságra és legtöbbször átlátunk másokon, érzékeljük a szándék tisztaságát.

A tetteink mozgatórugója is nagyon fontos. Miért teszek, vagy nem teszek meg egy bizonyos dolgot?  Csak azt nézem, hogy nekem ez jó, vagy belegondolok abba is, hogy a másik emberre milyen hatással lesz a tettem? Úgy gondolom, amit a közjó nevében szívből cselekszünk és az univerzális törvényeknek nem mond ellent, annak végső soron nem lehet negatív kimenetele. Azért írom, hogy végső soron, mert itt sajnos más erők is munkálkodnak még. Vizsgáljuk meg, hogy igazán mi motiválja a cselekedeteinket. Ehhez persze kell egy kis tudatosság és önismeret. Ezért fontos, hogy fejleszd magad, ismerd meg a működésed, a programjaid és mozgatórugóid, mert az a környezetedre is nagy hatással van, nemcsak rád. Másrész, ha fejleszted az érzékelésed, nem lesz probléma átlátni a hamisságokon.

Rendkívül fontos, hogy kifejlesszük magunkban a tisztán érzés képességét, hogy meg tudjuk majd különböztetni a hamisat az igaztól, nemcsak az emberekkel, de a történésekkel kapcsolatban is, nagy szükségünk lesz erre a képességre a közeljövőben.

„Az ember nem azzal vétkezik, amit csinál, hanem a szándékkal, amellyel elköveti azt. Minden a szándék.” (Márai Sándor)

Szeretettel, Shina

Fotó:

https://pixabay.com – saját szerkesztett fotó

Vélemény, hozzászólás?